Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

Εκανε το καθήκον του κερδίζοντας με 3-1 την Δόξα (Στιγμιότυπα)

Share this:

Έπαιξε όσο χρειαζόταν ο Απόλλων για να κερδίσει την Δόξα με 3-1 και να ανεβάσει την συγκομιδή του στην βαθμολογία. Δεν έφτασε σε υψηλά επίπεδα η απόδοση της ομάδας του Σοφρώνη Αυγουστή η οποία έκανε το καθήκον της και πλέον περιμένει να δει πιο θα είναι το αποτέλεσμα του αυριανού ντέρμπι στο ΓΣΠ μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και της ΑΕΚ για να δει πως θα επωφεληθεί.

Τέλος αγώνα.
Μειώνει η Δόξα σε 3-1 με γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει καθώς ο επιθετικός των φιλοξενούμενων ήταν σε θέση οφσάιντ.
Σκοράρει και ο Πιεχ λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού με κεφαλιά για να γράψει το 3-0. Στο 87ο λεπτό.
Δεύτερο γκλ για τον Απόλλωνα με ωραίο πλασέ του Σαρδινέρο μέσα από την περιοχή στο 63ο λεπτό. 2-0

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο...

Τέλος ημιχρόνου
Λίγες οι φάσεις στο πρώτο 45λεπτό ωστόσο στο τέλος του ημιχρόνου ωστόσο ο Απόλλων λίγο πριν το τέλος ο Βινίσιους ανοίγει το σκορ με σουτ από κοντινή απόσταση.

Εναρξη του αγώνα...

Το παιχνίδι στο Τσίρειο είναι σημαντικό και για τις δύο ομάδες. Ο μεν Απόλλων θέλει να συνεχίσει την αντεπίθεση του προς την κορυφή, η δε Δόξα επιθυμεί να έχει βαθμολογικό κέρδος καθώς τα πράγματα έχουν δυσκολέψει ιδιαίτερα στην μάχη που δίνει για παραμονή.
Οι κυανόλευκοι της Λεμεσού έχουν τον πρωτο λόγο όμως οι φιλοξενούμενοι θέλουν να κάνουν την έκπληξη. Οι εντεκάδες με τις οποίες αρχίζουν τον αγώνα οι προπονητές είναι:

Απόλλων: Βάλε, Μπεντόγια, Βασιλείου, Χάμπος,  Πέδρο, Βινίσιους, Σακέτι, Ντα Σίλβα, Παπουλλής, Σαρδινέρο, Μάγκλιτσα.

Δόξα: Νέγκρι, Παουλίνιο, Ρούντι, Ρετόντο, Κάστρο, Κένεντι, Μπραούλιο, Κορομίνας Λεονάρντο, Φοφανά, Πουτζιουρής

Διαιτητής                                 :    Νικολαϊδης Χρίστος
Α' Βοηθός Διαιτητής              :    Κυριάκου Αγγέλα
Β' Βοηθός Διαιτητής              :    Εγγλέζου Νίκος
4ος Διαιτητής                          :    Ορθοδόξου Ανδρέας
Παρατηρητής Διαιτησίας      :    Ξάνθου Ανδρέας

February 04, 2017 at 06:19PM