Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

Ευκολή νίκη στο Παφιακό με 3-0 για την ΑΕΛ (Στιγμιότυπα)

Share this:

Η ΑΕΛ περνάει νικηφόρα από το Παφιακό. Η επικράτηση της ομάδας του Πάμπου Χριστοδούλου ήρθε με σχετική ευκολία έχοντας τρεις διαφορετικούς σκόρερ στο τελικό 3-0 τους Νικολάου, Μέσκα και Αρουαμπαρένα. Λίγες ήταν οι φορές που απειλήθηκιε η εστία του Ρομό. Οι γαλαζοκίτρινοι βγαίνουν σίγουρα κερδισμένοι όποιο και να είναι το αποτέλεσμα του αυριανού ντέρμπι στο ΓΣΠ.

Τέλος αγώνα.
Κερδίζει πέναλτι η ΑΕΛ στο 77ο λεπτό σε χέρι μέσα στην περιοχή, το εκτελεί ο Αρουαμπαρένα και σκοράρει για το 3-0. Ευκολη νίκη για τους γαλαζοκίτρινους της Λεμεσού.
Η ΑΕΛ κάνει τα τέρματα της δύο με τον Μέσκα στο 64ο λεπτό. Πολύ ωραίο γκολ από τον μεσοεπιθετικό της ομάδας του Πάμπου Χριστοδούλου.

Εναρξη του δευτερου ημιχρόνου...

Τέλος ημιχρόνου
45' Βρίσκει τη λύση στο τέλος του ημιχρόνου η ΑΕΛ με τον Μάριο Νικολάου να σκοράρει και να της δίνει προβάδισμα.

2' Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Ντόσα Τζουνιορ ο οποίος έπιασε την κεφαλίά από το ύψος της μικρής περιοχής και μετά από σέντρα του Πίτι όμως η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Εναρξη του αγώνα...

Αρχίζει στις 5η ώρα ο αγώνας στο Παφιακό. Υπάρχει το μεγάλο φαβορί στον αγώνα όμως η ΑΕΖ έδειξε στην προηγούμενη αγωνιστική ότι μπορεί να κάνει ζημιά στους μεγάλους. Η ομάδα του Πα΄μπου Χριστοδούλου δεν θέλει σε καμία περίπτωση να πέσει στην παγίδα.

Οι εντεκάδες με τις οποίες αρχίζουν τον αγώνα οι δύο ομάδες είναι:

ΑΕΖ: Σοφρωνίου, Χρίστου, Σκόπγιακ, Μαμμίδης, Κατσής, Ποσίνκοβιτς, Ανδρέου, Σεμέδο, Παρασκευά, Στογιάνοφ