Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2016

«Ματσάρα» στην Πόλη

Share this:

Απίστευτο ματς που θα θυμούνται για πάντα όσοι το παρακολούθησαν έγινε στην Κωνσταντινούπολη. Η Μπενφίκα προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο της Μπεσίκτας και 3-1 στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όμως η τουρκική ομάδα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, ισοφάρισε 3-3 και έμεινε «ζωντανή» στη διεκδίκηση της πρόκρισης στους «16» του Champions League.

Οι «Αετοί» που με νίκη εξασφάλιζαν από σήμερα το εισιτήριο για την επόμενη φάση προηγήθηκαν με τους Γκουέδες (10΄), Σεμέντο (25΄) και Φέισα για να ακολουθήσει η επική ανατροπή με σκόρερ τους Τοσούν (58΄), Κουαρέσμα (83΄πεν.), Αμπουμπακάρ (89΄). Βασικός ο Κώστας Μήτρογλου αντικαταστάθηκε στο 86΄, ενώ ο Κώστας Σάμαρης μπήκε στο ματς στο 75΄.

Ετσι, στον 2ο όμιλο της διοργάνωσης η Μπενφίκα έχει 8 βαθμούς και η Μπεσίκτας 7, μαζί με τη Νάπολι που υποδέχεται το βράδυ την Ντιναμό Κιέβου. Στην τελευταία αγωνιστική (5/12) συγκρούονται η Μπεφίκα με τη Νάπολι στη Λισαβόνα, ενώ η Μπεσίκτας ταξιδεύει στο Κίεβο.

Στο:Τελευταίες Ειδήσεις Tagged: #ειδήσεις