Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Δεν το έκανε φέτος στο «ΠΑΠ»

Share this:

Η Ανόρθωση θέλει σήμερα επιστροφή στις νίκες, καθώς προέρχεται από δυο σερί ισοπαλίες με Πάφο και Ομόνοια. Άλλωστε δεν μπορεί να αφήσει άλλους βαθμούς με νεοφώτιστη ομάδα μέσα στο γήπεδο της. Σήμερα (17:00) η ομάδα του Ρόνι Λέβι δεν έχει άλλα περιθώρια για απώλεια στον αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Αυτό που θέλει ο Ισραηλινός είναι να δει την ομάδα του να σκοράρει από το πρώτο ημίχρονο και να διώξει ένα μεγάλο άγχος από τα πόδια των ποδοσφαιριστών του. Σε κανένα από τα τέσσερα φετινά παιχνίδια στο ΠΑΠ δεν έχει καταφέρει να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο, ενώ με τον Απόλλωνα έχανε 1-0. Στα δυο παιχνίδια με Δόξα και Άρη βρήκε τον τρόπο στο δεύτερο ημίχρονο και κέρδισε, με Πάφο έμεινε στο 0-0, ενώ ισοφάρισε τον Απόλλωνα σε 1-1.

Η Ανόρθωση θέλει από νωρίς να σκοράρει και να σπάσει ένα αρνητικό στατιστικό μέσα στην έδρα της.

Πηγή: SigmaLive Sports