Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Ανόρθωση: Πεντάρα με χατ τρικ του Καμαρά

Share this:

Αρχίζει στις 18.00 στο Αντώνης Παπαδόπουλλος ο αγώνας της Ανόρθωσης με  τον Ολυμπιακός.
Ο Ρόνι Λέβι αρχίζει την εντεκάδα με τον Ράγιος παρά το ότι  έχασε προπονήσεις λόγο ενοχλήσεων από το παιχνίδι με την Ομόνοια.
Τελειώνει  το παιχνίδι η Ανόρθωση  θα πάρει την μεγαλύτερη σε έκταση νίκης της. Πήρε για τα καλά μπρος ο Καμαρά σκοράροντας τρεις φορές. Η Κυρία περνά πρώτη έστω και με παιχνίδι περισσότερο.

Έναρξη Β ημιχρόνου
88΄Γκολ 5-1  Χατ τρικ  ο Καμαρά. ο Πράνιτς δημιουργός ο Καμαρά  αλάνθαστος από κοντά

84΄ο Αμτουλάγιεφ το σουτ διώχνει με τα πόδια ο Χίντι

74΄Γκολ  4-1 με δεύτερο γκολ  από τον Καμαρά μετά από όμορφη πάσα του Ράγιος  εκτέλεσε ξανά τον Χίντι

0 Γκόλ άμεση απάντηση  από την Κυρία  ωραία  πάσα του Πράνιτς εξιλέωση  για τον Κάμαρά με ιδανικό πλασέ κάνει το 3-1

69΄Γκολ 2-1 Μειώνει ο Ολυμπιακός στην πρώτη του επίθεση στο Β ημίχρονο. Σέντρα ο  Μενελάου ο Τόρες θα προλάβει τον Σίντελφεν και με κεφαλιά θα  σκοράρει

51΄Γκόλ 2-0 για την Ανόρθωση. Κόρνερ ο Γκάτσειφ στο δεύτερο δοκάρι ο Ράγιος θα πλασάρει όμορφα  και θα σκοράρει

50΄ο Γκάτσιεφ σε καλή θέση ο Χίντι σε κόρνερ

48΄Δυνατό σουτ του Καλό ο Χίντι

Η Κυρία  αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο έχοντας το προβάδισμα, ικανοποιημένος ο Λέβι δεν προέβει σε αλλαγή.

Έναρξη παιχνιδιού

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να κάνει τις πολλές φάσεις η Ανόρθωση έχοντας όμως την κατοχή και την πρωτοβουλία  θα πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

36 1-0  Γκολ για την Ανόρθωση. Λανθασμένη έξοδος απο τον Χίντι σε κόρνερ  του Μπράνιτς και ο Ντουγκλάο από κοντά  θα ανοίξει το σκόρ, σκοράροντας  για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική

26΄ Κεφαλιά ο Καμαρα εκπληκτική επέμβαση από τον Χίντι  σε κόρνερ.

17΄ Νεα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό σε φάση διαρκείας ο Παντελή  θα κάνει κακό τελείωμα .

11΄Σιουτ ο Παλάγκα έξω

8΄Ο Πεχλιβάνης έφυγε στη κόντρα την τελευταία στιγμή ο Ντουγκλάο θα  κάνει εξαιρετική παρέμβαση και θα διώξει σε κόρνερ