Κυριακή 30 Απριλίου 2017

Μπαλταζαρ: "Βαρύ το αποτέλεσμα"

Share this:

Στην διάσκεψη Τύπου του αγώνα με το ΑΠΟΕΛ ο τεχνικός της ΑΕΛ Μπρούνο Μπαλταζάρ ανέφερε…

“Είναι ένα βαρύ αποτέλεσμα για την ομάδα μας. Οι παίκτες μας δεν αξίζουν τόσο βαρύ σκορ. Ξεκινήσαμε το παιχνίδι τακτικά πολύ οργανωμένα για να κρατήσουμε τις επιθέσεις τους μακριά. Στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά ήμασταν πολύ καλοί και δημιουργήσαμε προϋποθέσεις στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ. Μετά όμως η ατομική ποιότητα από την πλευρά του ΑΠΟΕΛ έκανε τη διαφορά αφού ήρθαν οι ευκαιρίες και το γκολ τους. Πέσαμε λίγο ψυχολογικά όμως σιγά σιγά προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ. Προσπαθήσαμε να διορθώσουμε κάποια λάθη τακτικής στο ημίχρονο και πιστεύω το κάναμε καλά. Κρατήσαμε το ΑΠΟΕΛ πίσω συμπαγή στις γραμμές του, είχαμε δοκάρι και μια καλή ευκαιρία για το 2-1. Μετά ρισκάραμε αφού δεν είχε σημασία το αποτέλεσμα αν θα χάναμε. Δυστυχώς ναι μεν σκοράραμε όμως δεχθήκαμε δύο γκολ και το σκορ φαντάζει αρκετά βαρύ. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών στον αγωνιστικό χώρο. Δεν είναι ώρα να πάμε κάτω ψυχολογικά. Έχουμε 9 πόντους μπροστά μας και θέλουμε να τους πάρουμε για να πετύχουμε τον στόχο μας. Συγχαρητήρια στο ΑΠΟΕΛ για τη νίκη του”.

Για τον Φορτούνα…

“Ο Φορτούνα μέχρι το τελευταίο λεπτό δεν ξέραμε αν θα παίξει. Ήταν 60-70% έτοιμος. Πήραμε την απόφαση να αγωνιστεί και αυτός έκανε το καλύτερο που μπορούσε”.